První Hráč České republiky: Nový projekt se představil v plné síle

O víkendu v rámci fenomenální automobilové akce Prague Car Festival 2019 odstartoval nový projekt nadace IT People a internetového obchodu Mironet. Série turnajů Hráč České republiky měla mezi publikem velký úspěch. Několik prvních výherců se již může pyšnit titulem Hráč České republiky i věcnými cenami.

Projekt si své představení odbyl na největší automobilové výstavě v České republice – Escape6 Prague Car Festivalu – na výstavišti PVA Expo v pražských Letňanech. Návštěvníci se registrovali do jednoho ze tří turnajů určených pouze pro příležitostné amatérské hráče. Pravidly byla zakázána účast profesionálních i poloprofesionálních hráčů, k žádnému porušení těchto pravidel ale nedošlo. Myšlenku omezení času stráveného tréninkem u počítače podpořilo i zveřejnění soutěžní hry až v samotný den turnaje.

Turnaj se odehrál na stánku Mironet na nejnovějších herních PC sestavách a periferiích.

Turnajová klání proběhla v závodní hře Project CARS 2 od britských vývojářů Slightly Mad Studios. Hrálo se na výkonných sestavách PC Mironet s volanty Thrustmaster. V každém turnaji se utkalo 8 jezdců. O turnaj byl mezi návštěvníky festivalu i potenciálními účastníky velký zájem, část turnaje se v reálném čase vysílala také na obrazovce na hlavním pódiu. Všechny tři turnaje byly plné zvratů, napětí a skvělé akce. Vítězové si z turnajů odnesli věcné ceny a můžou se pyšnit titulem Hráč České republiky. Prvními hráči, kteří se můžou pyšnit titulem Hráč České republiky se stali Jiří Urban, Eduard Rašek a Alex Johánek.

„Hráči to neměli jednoduché. I když už třeba po prvním turnaji znali hru, ve které se soutěžilo, až do poslední chvíle jim organizační tým tajil závodní dráhu i automobil. Každý závod se navíc jel maximálně na dvě kola. Hráči neměli čas na chyby. Viděli jsme spoustu strhujících soubojů plných překvapení, zejména ve finále. Například jeden z účastníků třetího turnaje se nám před závodem přiznal, že Project CARS 2 nikdy nehrál. Díky chybám soupeřů si ale dojel pro krásné druhé místo. Lidé v publiku fandili, i komentátor odvedl pěkný kus práce. Někteří hráči se těžce vypořádávali s porážkou, jiným vítězství viditelně zlepšilo den,“ popsal průběh turnajů Tomáš Jeřábek, marketingový specialista Mironet.

Tři nejlepší jezdci z druhého turnaje se radují z vítězství.

Králem na každé dráze

V prvním z trojice turnajů organizátoři vybrali jako dráhu Automotodrom Brno. Všichni závodníci dostali jako vůz vcelku konzervativní Renault Megane s předním náhonem. Navzdory tomu někteří jezdci předvedli zběsilou jízdu a turnaj se neobešel ani bez několika bouraček. Do finálového závodu se probojovali jezdci Adam Jirák a Jiří Urban. Druhý jmenovaný nakonec finálový závod s nepatrným náskokem ovládl.

Druhé turnajové klání se neslo ve jménu Itálie. Jako trať organizátoři vybrali okruh Monza, který navíc nastavili na dvě kola. Zajímavým elementem tohoto okruhu je šikana, ve které si ve virtuálních závodech řada jezdců trať zkracuje. Zkratky jsou ale hazard, který se i v tomto turnaji několika jezdcům nevyplatil. Jezdci jeli s Ferrari Enzo. Na velmi výkonný vůz se zadním náhonem se většina jezdců adaptovala rychle, většina závodů tedy byla velmi těsná. Do finálového souboje postoupili Eduard Rašek a Lukáš Bilyk. Rašek nakonec soupeře překonal a stal se druhým Hráčem České republiky. Pro jediný nedělní turnaj organizátoři vybrali čistě americkou sestavu – okruh Willow Springs a automobil Chevrolet Corvette. Šílenou jízdu plnou střídavé přetáčivosti a nedotáčivosti přežili jezdci David Bartůšek a Alex Johánek. Z počátku byl závod velmi vyrovnaný. Na začátku druhé poloviny okruhu ale David Bartůšek špatně při vjezdu do zatáčky odhadnul rychlost a vyjel z dráhy. Alex Johánek tak bezchybnou jízdou získal třetí titul Hráč České republiky.

Nejlepší jezdci třetího turnaje.